Koruma Memuru Alımı ve Başvuru Şartları

Koruma memuru olmak için gerekenler nelerdir? 10 bin koruma memuru alımı ve koruma memuru başvuru formu başlığı altında tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alt kısımdan takip edebilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kapsamında alınacak olan koruma memuru alımı için gerekli şartlar netleşti.
Genelde fiziki şartların ön planda tutulduğu koruma memurluğunda, Açıköğretim liseleri dahil olmak üzere lise mezunları, Önlisans mezunları ve Üniversite mezunları da koruma memuru olabilecekler.

Koruma memuru olmak için kpss puanı’nın 40 ila 60 arasında olması yeterli olmakla birlikte, erkeklerde 1,72 boy, bayanlarda ise 1,68 boy şartı aranıyor.
Bununla birlikte koruma memuru olanların yüzde 7′lik bir kısmı görev sürelerinin 6. senelerini bitirmesiyle birlikte 7. senesinde polis memurluğu sınavına da girerek polis olmaya hak kazanacaklar.

Dönem dönem alınması planlanan koruma memurluğunda her dönem için 3 bin koruma memuru alınması ve toplamda 30 bin koruma memuru alınması planlanıyor.

Koruma memurlarının görev ve yetki alanları içerisine Stadyumlar, Üniversiteler ve öğrenci yurtları giriyor.
Koruma memurları polisler gibi olaylara anında müdahale ederek delil toplama yetkisine de sahip olabilecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Required)

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>